Впродовж листопада-грудня 2014 року учні 9-11-х класів, члени наукового об'єднанння колегіантів «Інтелектуал», стали учасниками конкурсу «Енергія і середовище» (далі Конкурс), який є Національним туром Міжнародного конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище» і проводиться в рамках міжнародної освітньої програми SPARE (найбільшого міжнародного освітнього проекту для школярів з питань змін клімату та енергетики) та всесвітньої декади ООН «Освіта сталого розвитку» за підтримки Норвезького товариства охорони природи і INFORSE Europe (Європейської мережі розвитку сталої енергетики).
У 2014-2015 навчальному році Конкурс проходить під гаслом: «Енергоефективність − найбільш велике, чисте та дешеве джерело енергії» та спрямований на виявлення й підтримку обдарованої учнівської молоді, створення умов для науково-дослідницької діяльності. Участь у ньому сприяла залученню учнівської молоді до навчально-практичної діяльності з проблем енергоефективності та раціонального використання ресурсів як найбільш ефективних шляхів зменшення викидів парникових газів, а отже й боротьби з глобальним потеплінням, задоволенню потреб старшокласників у творчій самореалізації та професійному самовизначенні.
Під керівництвом вчителя фізики Зіми В.О. представили дослідницькі та інформаційно-просвітницькі роботи у двох номінаціях. Кращими визнано такі роботи:
- у номінації «Проекти з енергозбереження, енергоефективності та відновлювальної енергетики»:
- дослідницька робота на тему «Сонячне світло — джерело економічної енергії» учня 9-А класу Єременка Владислава;
- творча робота на тему «Земля — наш дім» учня 11-А класу Мінкіна Олександра;
- у номінації «Інформування суспільства/пропаганда енергоефективності»:
- презентація для школярів молодшого шкільного віку на тему «Енергозбереження» учениць 10-Б класу Власенко Валерії та Середи Марини.
Кожна з представлених робіт відзначається актуальністю обраної теми, обґрунтованістю використаних під час дослідження методів, арґументованістю висновків, а презентація — оригінальністю виконання та художнім оформленням, самостійністю виконання.
10 січня 2015 року роботи направлені для участі у І (заочному) Національному турі Конкурсу роботи на електронні адреси: radchenko@nenc.gov.uа або eremurusua@ukr.net.
Тож побажаємо колегіантам виходу у фінал Конкурсу!
|