Переможці конкурсу "Ідеї В.О.Сухомлинського в діалозі з сучаснісністю"( вересень 2018 року - січень 2019 року) Гусєва Катерина Григорівна, вчитель зарубіжної літератури, класний керівник 7Б класу - І місце в номінації “Позакласні заходи”. Електронні ресурси вчителів колегіумуПосилання на сайт вчителя англійської мови Іщенко Тетяни Петрівни "Англійська для всіх" "English for everyone"
Учасники Обласної педагогічної виставки "Освіта Запорізького краю-2018"(січень - березень 2018 року) http://osvitazk2018.o.zp.ua/home Номінація 1
Мордик Віта Олександрівна, вчитель математики, у студії “Математика” з матеріалами досвіду роботи на тему “Формування ключових компетентностей здобувачів освіти засобами новітніх технологій на уроках математики”
Продан Олена Олександрівна, вчитель математики, у студії “Математика” з матеріалами досвіду роботи на тему “Профільна освіта: формування компетентностей продуктивної творчої праці на уроках математики”
Дьомін Володимир Миколайович, вчитель музичного мистецтва та художньої культури, у студії “Мистецтво, трудове навчання” з матеріалами досвіду роботи на тему “Використання ІКТ на уроках музичного мистецтва як засіб формування креативної компетенції школяра”
Учасники Обласної педагогічної виставки "Освіта Запорізького краю-2017"(січень - березень 2017 року)
Зіма Валентина Олексіївна, вчитель фізики та астрономії, (досвід на тему "Забезпечення компетенції особистісного самовдосконалення на уроках фізики". Ресурс: http://macsvell.blogspot.com)
Рябко Олена Миколаївна, вчитель української мови та літератури (досвід роботи на тему "Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках української мови і літератури як один із засобів формування базових компетентностей школярів". Ресурс: http://ryabkogp.blogspot.com)
Троян Анатолій Олексійович, учитель трудового навчання (досвід роботи на тему "Використання проектної технології на уроках трудового навчання". Ресурс: http://trydovenavthannja2017.blogspot.com)
Запрошуємо до участі в Обласній педагогічній виставці "Освіта Запорізького краю-2017"!Шановні колеги! З вимогами до участі в обласній педвиставці "Освіта Запорізького краю-2017" можна ознайомитися в наказі КЗ "ЗОІППО" ЗОР від 19.01.2017 №028 "Про проведення обласної педагогічної виставки "Освіта Запорізького краю-2017" та в наказі відділу освіти, молоді та спорту Гуляйпільської РДА від 23.01.207 №036 "Про участь в обласній педагогічній виставці "Освіта Запорізького краю 2017"
VIII Міжнародний форум "Інноватика в сучасній освіті-2016" (жовтень 2016 року) Комунальний заклад «Гуляйпільський колегіум «Лідер» Гуляйпільської районної ради - переможець у номінації «Сучасні інформаційні системи, технічні засоби навчання, технології та рішення для впровадження в освітню практику», удостоєний Почесного звання «Лауреат конкурсу» І ступеня та нагороджений Дипломом Міністерства освіти і науки України та Національної академії педагогічних наук за представлені матеріали досвіду роботи вчителя інформатики вищої кваліфіаційної категорії, «вчителя-методиста» Бодні Ірини Василівни на тему «Використання можливостей комп’ютерних мереж в організації навчальної діяльності на уроках інформатики». |
Районний етап Всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2017"
(грудень 2016 р.)
Призер конкурсу (ІІ місце) Лавринович Ірина Миколаївна, вчитель початкових класів першої кваліфікаційної категорії, презентувала досвід на тему "Формування читацької компетентності молодших школярів як складової життєтворчої особистості".
Запрошуємо відвідати блог учителя Лавринович І.М. Адреса блогу: https://lavririna0807.blogspot.com/
Районний конкурс «Авторський урок» з літератури Гуляйпільського краю для вчителів початкових класів
(жовтень 2016 р.)
Самовол Людмила Іванівна, вчитель початкових класів вищої кваліфікаційної категорії, «вчитель-методист», - І місце в номінації «Уроки позакласного читання»
Лавринович Ірина Миколаївна. вчитель початкових класів першої кваліфікаційної категорії, - учасник в номінації «Уроки позакласного читання»
Районний конкурс на кращу розробку Першого уроку
(серпень-вересень 2016 р.)
Самовол Людмила Іванівна, вчитель початкових класів вищої кваліфікаційної категорії, «вчитель-методист», - І місце у номінації «Патріотичний урок» - розробка на тему «Це - наше, і це - твоє»
Коба Віта Миколаївна, класний керівник 6-А класу, - ІІ місце у номінації «Виховна година» - розробка на тему «Щоб у серці жила Батьківщина: до 25-річчя незалежності»
Лавринович Ірина Миколаївна, вчитель початкових класів, - ІІІ місце у номінації «Патріотичний урок» - розробка на тему «Щоб у серці жила Україна»
До уваги класоводів 1-4-х та класних керівників 5-11-х класів!
Готуємося до Першого уроку нового 2016-2017 навчального року на тему «Щоб у серці жила Батьківщина: до 25-річчя Незалежності України»!
ЛИСТ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
№ 1/9-385 від 20 липня 2016 року
Місцевим органам управління освітою,
Інститутам педагогічної освіти, навчальним закладам
Про проведення 1 вересня 2016 року
Першого уроку
На виконання Указу Президента України “Про відзначення 25-ї річниці незалежності України” від 3 грудня 2015 року № 675 Міністерство пропонує провести в загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах України Перший урок у 2016/2017 навчальному році, присвячений відзначенню цієї знаменної дати.
Пропонується така тема Першого уроку для учнів 1-4 класів: «Це наше і це твоє». Матеріали до уроку, а саме - мультфільми, розроблено анімаційним розважально-пізнавальним телеканалом для сімей з дітьми дошкільного та шкільного віку ПЛЮСПЛЮС. (http://plus-plus.tv/dyvys/programy/multserial/ce-nashe-i-ce-tvoye-ochima- ditey-651302.html).
Проект «Це наше і це твоє» - це яскраві та зрозумілі розповіді про геніальні винаходи, природні багатства, блискучі ідеї, що прославляють нашу країну на весь світ.
Темою Першого уроку для учнів 5-11 класів пропонуємо визначити «Від проголошення Незалежності до нової України».
Під час проведення уроку загальноосвітні навчальні заклади, за бажанням, можуть взяти участь у Всеукраїнському учнівському конкурсі «Зміни до Конституції – нове обличчя місця, де ти живеш!» (положення про зазначений Конкурс затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 13 квітня 2016 року № 432). Конкурс проводиться під патронатом Президента України за участю Національної Ради реформ, Міністерства освіти i науки України та за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Ради Європи, Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO).
Додаткова інформація буде розміщена на сайті Міністерства та на сторінках друкованих освітянських видань.
При цьому інформуємо, що вчитель може провести Перший урок за власним сценарієм.
Просимо заходи, що проводитимуться, активно висвітлювати на web-сайтах навчальних закладів та органів управління освітою.
Заступник Міністра Павло Хобзей
Традиційно новий навчальний рік розпочнеться з Першого уроку виховного спрямування. А оскільки у 2016 році в нашій країні відзначається 25-та річниця Незалежності, то і тематика Першого уроку присвячена саме цій даті.
Тема Першого уроку в 2016/2017 навчальному році «Щоб у серці жила Батьківщина: до 25-річчя Незалежності України».
При обранні теми, підготовці і проведенні уроку доцільно звернути увагу на питання історії українського державотворення, розвитку та зміцнення держави, історії державних символів України. Це може бути урок-роздум про історичну долю України, героїку сучасних захисників суверенітету і територіальної цілісності країни, розмова з учнями про сьогодення і перспективи України.
Рекомендуємо матеріали до проведення Першого уроку:
- Лист МОН України від 24.03.2016 №1/3-148 “Про відзначення 25-ї річниці незалежності України”
- «Україно, земле моя!» (заняття – інтелектуальна кав’ярня для учнів 5-7 класів)
- «Я люблю Україну!» (інтелектуально-пізнавальна гра для учнів 5-9 класів)
- «Щоб у серці жила Батьківщина: до 25-річчя незалежності України» (заняття для учнів 7-9 класів)
- Пісня про Україну – Гурт D.Lemma
- Пісня про Україну – Дарья Костенко
- Україна – це ти – Тіна Кароль та Голос. Діти
- Цитати про Батьківщину
Шановні колеги! Запрошуємо до участі в конкурсах!
1. Для вчителів початкових класів та вихователів груп продовженого дня - конкурс методичних розробок "Авторський урок" з літератури рідного краю - в термін з 16.05.2016 року до 28.10.2016 року.
Умови проведення конкурсу закачати тут.
2. Для вчителів початкових класів та вчителів української мови і літетратури - фестиваль-огляд освітніх веб-ресурсів області у 2016 році "Навчаємо української" - квітень-вересень-листопад- грудень
Методичні рекомендації щодо проведення обласного фестивалю-огляду навчальних веб-середовищ «Навчаємо української» закачати тут.
3. V Медіафестиваль для школярів з науково-популярної тематики під гаслом «ЗНАННЯ – ДОРОГОВКАЗИ У МАЙБУТНЄ» - термін з 16.05 до 15.09 - 01.10.2016.
Методичні рекомендації щодо проведення медіафестивалю закачати тут.
Районний конкурс "Сучасний урок природознавства"
1. Бохан Лідія Олексіївна, вчитель початкових класів вищої кваліфікаційної категорії, "вчитель-методист", - І місце у номінації "Рослини.Середовище їхнього існування" (урок на тему "Яку будову має рослина", 1 клас)
2. Бугрим Марина Сергіївна, вчитель початкових класів другої кваліфікаційної категорії, "вчитель-методист", - І місце у номінації "Тварини.Середовище їхнього існування" (урок на тему "Домашні улюбленці", 1 клас) /foto2015-16/Urok.doc
3. Журавльова Валентина Петрівна, вчитель початкових класів вищої кваліфікаційної категорії (урок на тему "Охорона рослинного і тваринного світу", 3 клас )
Районний конкурс "Авторський урок" з літератури Гуляйпільського краю
1.Макеєва Оксана Володимирівна, вчитель української мови та літератури вищої кваліфікаційної категорії, "вчитель-методист", - І місце у номінації "Урок української літератури"
2. Рябко Олена Миколаївна, вчитель української мови та літератури вищої кваліфікаційної категорії, "вчитель-методист", - ІІ місце у номінації "Урок української літератури"
Матеріали учасників педагогічної виставки "Освіта Запорізького краю-2016"
1. Бодня І.В. вчитель інформатики, адреса блогу "Вивчаємо інформатику" : http://gpinfbodnya.blogspot.com/
Матеріали досвіду роботи на тему "Використання можливостей комп'ютерних мереж в організації навчальної діяльності на уроках інформатики"
У блозі "Вивчаємо інформатику" автор розкриває шляхи використання можливостей комп'ютерних мереж на уроках інформатики, зокрема, використання програм управління комп'ютерним класом, локального поштового серверу, сервісів Веб 2.0 для організації проектної діяльності та розробки дидактичних матеріалів з предмету; надає рекомендації щодо їх використання у навчальному процесі; наводить приклади навчальних проектів, електронного навчального контенту на підтримку вивчення інформатики. Розробка призначена не тільки для вчителів інформатики, матеріал блогу буде корисним педагогам різних предметів, які цікавляться використанням Інтернет-сервісів в навчальній діяльності.
2. Горпинич Т.В. вчитель іноземних мов, адреса блогу "Вивчаємо іноземні мови. Блог вчителя іноземної мови Горпинич Т.В." :http://clever3009.blogspot.com/
Матеріали досвіду роботи на тему "Впровадження інноваційних технологій на уроках іноземних мов як шлях до успішної самореалізації особистості"
У блозі «Вивчаємо іноземні мови» автор демонструє використання інноваційних технологій на уроках іноземної мови,показує використання даних технологій на різних етапах уроків, презентує систему роботу щодо розвитку пізнавальних здібностей, творчих вмінь учнів при вивченні іноземної мови, наводить приклади власних учнівських проектів, презентацій, представляє наукову роботу з німецької мови. Блог містить посилання на розробки уроків, контрольних робіт, планування занять спецкурсу з англійської мови «Комп’ютерні технології», засідань ММО. Розробка призначена не тільки для вчителів іноземної мови, але і для самоосвітньої діяльності учнів.
3. Сидоренко Л.В. вчитель математики та інформатики, адреса блогу "Математика": http://gpmatemsidorenko.blogspot.com/
Матеріали досвіду роботи на тему "Формування ключових компетентностей учнів основної школи на уроках математики шляхом використання інноваційних технологій"
У блозі «Математика» автор показує систему роботи щодо формування ключових компетентностей учнів, пов’язаних із здобуттям, перетворенням і застосуванням нового знання, яка спрямована на розвиток в учнів пізнавальної активності, формування їх світогляду, логічної, графічної і мовної культури, креативних здібностей. На блозі розміщено посилання на систему уроків на підтримку вивчення математики з використанням інтерактивних вправ, програмного забезпечення, а також інтерактивних завдань, розміщених на сервісі для підтримки навчання за допомогою інтерактивних модулів LearningApps.org (додаток Web 2.0); дидактичні матеріали, виступи на засіданнях ШМО, РМО вчителів математики з теми дослідження.
4. Сахно Н.Ю., практичний психолог, адреса блогу "Ваш психолог": http://sakhno03.blogspot.com/
Матеріали досвіду роботи на тему "Соціально-психологічне забезпечення професійної діяльності педагогів"
У проекті «Соціально-психологічне забезпечення професійної діяльності педагогів» автор ділиться досвідом ефективної роботи з педагогами, надає розробки психолого-педагогічних семінарів, практикумів, тренінгів, тощо. Блог містить посилання на розробки психолога, консультації, авторські публікації в пресі, відео- та аудіоматеріали, фото. В матеріалах блогу вчитель знайде також корисні рекомендації для себе на кожен день та для стимули для підвищення власної професійної та психологічної компетентності, знайде ресурси для особистісного зростання.
5. Коба В.М., учитель основ здоров'я та біології, адреса блогу "Гуляйпільський колегіум "Лідер". Вчителю основ здоров'я та біології": http://vitakoba.blogspot.com/
Матеріали досвіду роботи на тему "Використання інтерактивних форм навчання на уроках основ здоров'я та біології"
У розробці «Використання інтерактивних технологій навчання на уроках основ здоров’я та біології» автор розкриває впровадження їх на своїх уроках та активізує пізнавальну діяльність учнів, розвиває творчість, мотивує школярів вивчати предмети. В блозі подано матеріали щодо проведення цікавих уроків з основ здоров’я та біології – це і конспекти уроків, презентації, кросворди, відео та приклади учнівських проектів. Блог містить посилання на авторські публікації в мережі Інтернет. Тож запрошуємо вас до перегляду матеріалів.
6. Журавльова В.П., учитель початкових класів, адреса блогу "Блог вчителя початкових класів": http://schoolgp2016.blogspot.com/
Матеріали досвіду роботи на тему "Розвиток мовленнєвих компетентностей молодших школярів"
Автором розкриваються шляхи вирішення проблемної теми "Розвиток мовленнєвих компетентностей учнів початкових класів", показана система роботи щодо розвитку мовлення молодших школярів, їх інтелекту, творчих вмінь та навичок, викладені практичні матеріали щодо фактичного використання форм та методів на уроках розвитку зв'язного мовлення та “Я у світі”. В блозі подано цікаві матеріали для проведення виховних годин, презентації; є багато фотографій, які підтверджують проведену роботу. Даний матеріал рекомендований вчителям початкових класів.
Блог учителя математики та інформатики Сидоренко Л.В. "Математичний калейдоскоп": http://sidorenko13.blogspot.com/
Блог учителя іноземних мов Горпинич Т.В. "Вивчаємо іноземні мови": http://clever3009.blogspot.com/